+90 212 123 45 67

Sosyal Medyada Biz}

Hakkımızda

MERT TOPDEMİR

Gümrük Müşaviri – G.T.İ.P. ve Dış Ticaret Danışmanı – Bilir Kişi

1992 İstanbul Doğumludur. İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimlerini İstanbul’da tamamlamıştır. Ön lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Dış Ticaret bölümünde, ardından  lisans eğitimini ise  Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlamıştır. Yüksek Lisans eğitimini ise Nişantaşı Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünde tamamlamıştır. Hali hazırda Bilgi Üniversitesi İşletme dalında doktora eğitimlerine devam etmektedir.

2006 yılında Gümrük Müşavirliği mesleğinde iş hayatına başlamış, eğitim hayatıyla birlikte çalışma hayatına birlikte yürütmüştür. Göstermiş olduğu azimle Gümrük Müşavirliği mesleğinde 14 seneye yakın tecrübeye sahip olmuş, üniversite eğitimini tamamlaması ve gerekli şartları sağlamasıyla birlikte 2014 yılında Gümrük Müşavir Yardımcılığı sınavına katılarak derece ile başarılı olmuştur. Türkiye’nin en önde gelen Gümrük Müşavirliği firmasının tüm bölümlerinde aktif bir şekilde çalışmalar yapmış, 2018-2019 yılında yapılan Gümrük Müşavirliği yazılı ve sözlü Sınavında Türkiye’de derece yaparak, Gümrük Müşaviri olmaya hak kazanmıştır.

2019 yılında eğitimcilik hayatına başlamış, Türkiye’nin önde gelen dış ticaret firmaları başta olmak üzere; Gümrük Müşavirliği ve Gümrük Müşavir Yardımcılığı sınavına hazırlanan kişilere Mevzuat ve G.T.İ.P. tespitine ilişkin eğitimler vermiştir. Aynı zamanda Dış Ticaret ile ilgili ihtilaflı konular için Bilir Kişilik unvanını almaya hak kazanmıştır. Dış Ticaret ile ilgili tüm konuları içeren 4 adet kitap yazmış, hali hazırda kurmuş olduğu şirketinde Denetim, Eğitim ve Danışmanlık faaliyetleri üzerine hizmet vermektedir. İyi seviyede İngilizce ve orta seviyede Japonca bilmektedir.