+90 212 123 45 67

Sosyal Medyada Biz}

Gümrük Müşavirliği Eğitimi

Gümrük Müşavirliği Eğitimi

Gümrük işlemlerini doğru, hızlı ve etkin yürütmek isteyen kişilerin yolu, bu sektörde çalışan kişilerin nitelikli bir eğitim almasından geçmektedir. Geçmiş senelerde yaşamış olduğumuz deneyimler sayesinde, bu işin yapılması hususunda nelerin bilinmesi gerektiğine dair tecrübeler, daha önceki kursiyerlerimiz tarafından tecrübe edinilmiş; birçok olumlu feedback’ler alınmıştır. Bu başarımızdaki en büyük rol; konuların üstün körü okunmak suretiyle işlenmesi değil; birebir içerisinde yaşıyormuş gibi örneklerle anlatılarak akılda kalıcılığı sağlamaktan geçmektedir.

Kişilerin almış olduğu bu eğitimler sayesinde; hem yapmış olduğu işleri neden ve neye istinaden yaptığını anlayacak; hem de keyifli anlatımlarla birlikte hazırlanacağı sınavına motive olacaktır.

Kurumumuzun politikası gereği, dershaneler gibi birçok kişiye eğitim vermekten kaçınılarak; gerçekten bu işi yapmak isteyen ve bu işte kariyer hedefi olan kişileri seçerek, butik bir hizmet ile eğitim vermektedir. Ayrıca geniş ağımız sayesinde başarılı olan kişilerin önünü açabilmek adına maddi ve manevi açıdan kendilerini iyi yerlerde bulabilmesi adına destekler sağlanacaktır.

Sınava hazırlanabilmek için eğitim konuları aşağıdaki gibi olup; katılımcılara tüm dış ticaret mevzuatını birlikte bulabileceği 4 adet Gümrük Mevzuatı Kitabı ve her konunun yer aldığı yaklaşık 7 bin soru da ücretsiz verilecektir. Ayrıca, sınavın kazanılması yönünde kısa kısa notlar da paylaşılacaktır.

Gümrük Müşavirliği Hazırlığına İlişkin Eğitim Konuları

a) Gümrük Kanunu ve gümrük mevzuatının uygulanmasına ilişkin ikincil düzenlemeler,

b) 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu ve bu Kanuna ilişkin ikincil düzenlemeler,

c) Dış ticaret ve kambiyo mevzuatı,

ç) Gümrüğe ilişkin iktisadi, ticari ve mali konular, uluslararası anlaşmalar ile Avrupa Birliği mevzuatının gümrüğe ilişkin hükümleri,

d) Türk Gümrük Tarife Cetveli ve İzahnâmesi.

Gümrük Müşavirlik Yardımcılığı Hazırlığına İlişkin Eğitim Konuları

a) Gümrük Kanunu ve gümrük mevzuatının uygulanmasına ilişkin ikincil düzenlemeler,

b) 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu ve bu Kanuna ilişkin ikincil düzenlemeler,

29 Ekim 2019
69 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN