+90 212 123 45 67

Sosyal Medyada Biz}

Ürün Maliyet Analizi

Ürün Maliyet Analizi

Ürün Maliyet Analizi ( PCA ) Danışmanlığı

 1. Bir ürün ithal etmek istiyorsunuz, ancak ne yapacağınızı, ne kadar maliyeti olacağını mı bilmiyorsunuz?
 2. Bir ürün ithal ediyorsunuz, inanılmaz derecede gümrük vergileri ödüyorsunuz, mevzuatın yarattığı sınırlar dâhilinde daha az gümrük vergileri mi ödemek istiyorsunuz?
 3. Hali hazırda gerek gümrük müşavirinizin yaptığı çalışmayı gerekse ilgili laboratuvar müdürlüklerinin verdiği emsal analiz raporlarının doğruluğunu farklı bir göz açısından kontrol mü ettirmek istiyorsunuz?
 4. Bir ürün ihraç etmek istiyorsunuz, ancak yurtdışı ithalatçı firmanın karşılaşacağı gümrük prosedürlerini ve gümrük vergilerini öğrenmek mi istiyorsunuz?

Evet, yukarıda yer alan bir veya birden fazla sorularınız için Türkiye’de ilk ve tek olan hizmetimiz sayesinde yeni ürün çalışmalarınız, mevcut ürün çalışması veyahut ihracat Pazar çalışmanız için gerekli olan tüm bilgi ve birikimle karşınızdayız.

Yapmanız gereken tek şey, kafanızdaki soru işaretlerinin tarafımıza aktarılmasından ibaret.

Bu program sayesinde;

 • Türkiye pazarına yeni bir ürün ithal etmek istediğinizde, sürecin en başından en sonuna kadar oluşabilecek masraflar detaylı olarak anlatılacak,
 • Ürün prosedürü tarafımızca belirlenecek ve izlenmesi gereken aksiyonlar detaylı bir şekilde tarafınıza aktarılacak,
 • Mevcut ithal ettiğiniz ürününüz için, dış ticaret operasyonu ekibiniz veyahut Ar-Ge ekibinizle birlikte yeni formüller üretilerek hali hazırda tahsil ettirilen gümrük vergilerinin mevzuatta yer alan sınırlar dâhilinde azaltılması hususunda gerekli çalışmalar titizlikle yapılacak,
 • Cari işlemlerin hem hizmet aldığınız gümrük müşavirleri tarafından hem de Bakanlığın ilgili birimlerinin verdiği kararlar tarafından doğru olup olmadığı tarafımızca değerlendirilecek,
 • İhraç etmek istediğiniz ürün için, ithal ülkesinde yer alan prosedürler tarafımızca anlatılacak, ithal ülkesinde tahsil edilecek gümrük vergileri belirlenecektir. Bu sayede ithalatçının maliyetlerini de hesaplayarak ihracat pazarı konusunda daha sağlıklı değerlendirmeler yapabileceksiniz.

Alanında uzman olarak çalışan 4 kimyagerimiz ve gümrük müşavirlerimizle birlikte gerekli tüm konular hassas olarak değerlendirildikten sonra prosedürler detaylı olarak tarafınıza raporlanacaktır.

Böylece,

 • Türkiye pazarına giriş yaparken hangi hususlara dikkat etmeniz gerektiğini en başında öğrenecek,
 • Mevcut Pazar payınızın arttırılmasını veya pazardaki karlılığınızın artmasını sağlayacak küçük dokunuşlar yapılabilecek,
 • Gümrükleme hizmeti aldığınız firmaların ürününüz hakkında denetimi double-check olarak incelenebilecek,
 • İlgili Bakanlığı’nın ürününüze ilişkin yaklaşımının doğru olup olmadığı irdelenecek,
 • İhracat pazarının arttırılmasına yönelik raporlar hazırlanacak, yeni ya da mevcut Pazar payının geliştirilmesi ve ithalatçının karşılaşacağı prosedürler önceden belirlenerek aranızdaki köprü sağlam bir şekilde kurulabilecektir.

O halde profesyonel ekibimizle hep birlikte maliyetlerinizi minimize etmeye ne dersiniz?

29 Ekim 2019
100 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN